Parteneriate

Proiectele derulate servesc fundatiei noastre si indeplinirii misiunii si obiectivelor ei.
Exista forme de parteneriat care se refera strict la un proiect, acesta fiind de scurta durata, numai in perioada finantarii unui anumit proiect.
Un parteneriat isi propune sa maximizeze valoarea schimburilor de experiente la nivel transnational, sa promoveze circulatia de bune practici si sa asigure un impact semnificativ al rezultatelor. Pe langa organizatiile participante pot, de asemenea, sa participe la activitatile propuse si institutii asociate acestora.
Obiectivul general il reprezinta cresterea capacitatii de interventie concretizata in tehnologii, produse si servicii inovative pentru rezolvarea unor probleme complexe si crearea mecanismelor de implementare.
Avem nevoie si de ajutorul tau si multumim tuturor acelora care isi ofera ajutorul in efortul de a sustine programele Fundatiei PENTRU POMPIERI.

Pentru mai multe informatii contactati-ne la:
e-mail office@fundatiapentrupompieri.ro
tel. 0767.698.780